Gerosios Bakterijos | ProLact

 

ProLact kruopščiai atrenka tik geriausias gerąsias bakterijas, turinčias moksliškai įrodytas naudingąsias savybes.
Skirtingos gerosios bakterijos pasižymi skirtingais poveikiais žmogaus organizmui.

Toliau pateikiame sąrašą ir aprašą gerųjų bakterijų, su kuriomis dirbame ProLact laboratorijoje ir kurias galite aptikti ProLact produktų linijoje. 

 

Lactobacillus Bulgaricus ir Streptococcus Thermophilus tai ProLact laboratorijoje sukurtas unikalus gerųjų bakterijų derinys turintis unikalų poveikį: stiprina ir atstato imuninę sistemą, atkuria žarnyno mikroflorą, gerina ir normalizuoja fiziologinius procesus virškinamajame trakte.

 

Lactobacillus helveticus - tai gerosios pieno rūgšties bakterijos, dažniausiai randamos žarnyne ir įvairiuose maisto produktuose, pavyzdžiui, itališkuose ir šveicariškuose sūriuose, piene, kefyre ir fermentuotuose maisto produktuose. Tyrimai rodo, kad L. helveticus gali pagerinti žarnyno sveikatą, sumažinti kraujospūdį, sumažinti nerimo ir depresijos simptomus, pagerinti miego kokybę ir sutrumpinti viršutinių kvėpavimo takų ligų trukmę. L. helveticus taip pat siejamas su pagalba turint žarnyno infekcijas.  Moksliniai tyrimai su L.helveticus taip pat atkreipė dėmesį, kad kai kuriais atvejais probiotiko vartojimas buvo siejamas su geresniais mokymosi rezultatais, susikaupimu, artrito simptomų palengvinimu, dermatito prevencija, grybelinių infekcijų slopinimu, taip pat buvo pastebėti atvejai, kai  probiotikų vartojimas sulėtino navikų augimą (krūties ir kepenų vėžį) ir uždegimus. Atlikti tyrimai leidžia daryti išvadas apie teigiamą L. helveticus naudą sveikatai ir teigiamą vaidmenį palaikant bendrą organizmo būklę.

 

Bacillus Coagulans

Bacillus Coagulans yra vienos atspariausių probiotinių bakterijų,  kurios išlaiko didelę dalį savo naudingumo,  net ir patekusios į skrandį. Tyrimais yra įrodyta, kad B. coagulans gali būti naudingos kontroliuojant dirgliosios žarnos sindromo simptomus, mažinant uždegimą, sergant reumatoidiniu artritu, gerinant bendrą žarnyno veiklą ir mažinant vidurių užkietėjimą, palengvinant su pilvo putimu susijusius simptomus, bei stiprinant imuninį atsaką į kvėpavimo takų infekcijas. Tyrimų duomenys leidžia teigti apie galimą B. coagulan terapinį panaudojimą skundžiantis įvairiomis sveikatos problemomis.

 

Lactobacillus Crispatus

Lactobacillus crispatus yra gerųjų bakterijų rūšis, kuri atlieka vieną iš pagrindinių vaidmenų sveikos makšties mikrofloroje. Sveikoje makšties mikrofloroje paprastai dominuoja L. crispatus, kartu su kitomis lactobacillus rūšimis. L. crispatus dominavimas makšties mikrofloroje suteikia keletą privalumų, nes prisideda prie stabilumo ir atsparumo įvairioms infekcijoms ir komplikacijoms, pavyzdžiui padeda apsisaugoti nuo bakterinės vaginozės, vulvovaginalinės kandidozės, šlapimo takų infekcijų, žmogaus papilomos viruso ir netgi  nėštumo komplikacijų, pavyzdžiui tokių kaip priešlaikinis gimdymas. L. crispatus gamina pieno rūgštį, palaiko žemą makšties pH lygį, išskiria antibiotinėmis savybėmis pasižyminčias medžiagas, efektyviai stabdo patogenų augimą. Tais atvejais, kai L. crispatus natūraliai nėra gausu, tikslinių probiotikų, turinčių specifinės L. crispatus padermės naudojimas gali padėti pagerinti makšties sveikatą, užkirsti kelią makšties problemoms arba jas gydyti ir veiksmingai kolonizuoti makštį. L. crispatus pasižymi didelėmis kolonizacijos galimybėmis tiek makšties, tiek žarnyno aplinkoje, atsparumu tam tikriems antibiotikams ir suderinamumą su priešgrybeliniais preparatais, kurių sudėtyje yra boro rūgšties.

 

Lactobacillus Fermentum

Lactobacillus fermentum tai gramteigiama pieno rūgšties bakterija, dažniausiai randama fermentuotuose gyvūniniuose ir augaliniuose produktuose, taip pat žmogaus mikrobiotoje. Jį pasižymi reikšmingomis antioksidacinėmis savybėmis ir visapusiška nauda žmogaus organizmui. Moksliniais tyrimais yra įrodyta, kad ji padeda sureguliuoti cholesterolio kiekį,  taip pat padėti deginti kūno ir kepenų riebalus. L. fermentum stiprina imunitetą, sumažina kvėpavimo takų ligų ir virškinimo trakto simptomų trukmę ir sunkumą. Ji taip pat pagerina maistinių medžiagų biologinį pasisavinimą, mažina uždegimus, normalizuoja žarnyno mikrobiotą ir mažina vidurių užkietėjimą. Be to, pastebėta, kad L. fermentum gali apsaugoti nuo kepenų pažeidimų ir infekcijų, kurias sukelia virusai, bakterijos ir grybeliai. Mokslininkai ištyrė L. fermentum veikimą, pabrėžė jų antioksidacinį poveikį ir stiprų imuninį atsaką.

 

Saccharomyces Boulardi

Saccharomyces Boulardii (S. boulardii) yra probiotinės mielės, priklausančios Saccharomyces cerevisiae rūšiai, dar kitaip žinomoms kaip kepimo arba alaus mielės. Šios mielės taip pat pasižymi probiotinėmis savybėmis ir naudingumu. Pavyzdžiui moksliniais tyrimais yra įrodyta, kad probiotinės mielės gali padėti  pagerinti žarnyno  barjerines funkcijas, padėti kovoje su patogenais, paskatinti antimikrobinių peptidų gamybą, stimuliuoti imuninės sistemos atsaką ir uždegimų mažinimą. Šie probiotikai dažnai  naudojami įvairiems virškinimo trakto sutrikimams gydyti,  pavyzdžiui, su maisto netoleravimu  susijusį viduriavimą, dirgliosios žarnos sindromą, Krono ligą, opinį kolitą, aukštą cholesterolio kiekį, Helicobacter pylori infekciją, Clostridium difficile infekciją ir Candida albicans infekciją.

 

Lactobacillus casei

Lactobacillus casei  kaip ir dauguma probiotikų yra naudingas virškinimo sistemai, tačiau taip pat yra pastebėta, kad  Lactobacillus casei taip pat gali būti naudingos kovojant su odos problemomis,  pavyzdžiui spuogais.  Buvo atlikta daug žadančių tyrimų, kuriuose daroma išvada, kad Lactobacillus casei gali sumažinti alergijų, egzemos ir dermatito dažnį. Be to, jis gali padėti esant burnos sveikatos problemoms, tokioms kaip apnašos, dantenų uždegimas ir opos.

 

Lactobacillus plantarum

Kaip ir daugelis probiotinių bakterijų padermių, Lactobacillus plantarum reklamuojamas kaip natūralus būdas kontroliuoti virškinimo problemas ir atgaivinti imuninę sistemą. Kai kurie šalininkai taip pat teigia, kad tai gali padėti gydyti arba užkirsti kelią tokioms sveikatos problemoms kaip aukštas kraujospūdis ir didelis cholesterolio kiekis. Tai taip pat gali būti naudinga žmonėms, sergantiems dirgliosios žarnos sindromu (IBS) ir uždegimine žarnyno liga (pvz., Krono liga ir opiniu kolitu).

 

Lactobacillus rhamnosus

Kai kuriais tyrimais yra įrodyta, kad Lactobacillus rhamnosus nepaisant tų pačių privalumų jūsų virškinimo sistemai kaip ir dauguma probiotikų, jie taip pat gali padėti užkirsti kelią šlapimo takų infekcijoms, nes naikina kenksmingas bakterijas ir padeda atkurti makšties mikroflorą.

 

Lactobacillus paracasei

Lactobacillius paracasei medicininių tyrimų metu pasirodė esąs veiksmingas cholesterolio ir kraujo spaudimo reguliavime, skrandžio gleivinės pažeidimų prevencijoje, imunomoduliacijai ir alergijų kontrolėje, taip pat kai kurie tyrimai siejo Lactobacillius paracasei vartojimą su sumažėjusiu riebaliniu sluoksniu.

 

Lactobacillus gasseri

Manoma, kad Lactobacillus gasseri gali padėti specifinėse situacijose, pavyzdžiui, bakterinės vaginozės (makšties uždegimo), pepsinių opų (skrandžio gleivinės opų) prevencijoje, taip pat opinio kolito kontrolei. Lactobacillus gasseri taip pat gali būti naudingos kovojant su dirgliosios žarnos sindromu bei švelninant endometriozės simptomus.

 

Lactobacillus reuteri

Tyrimai su Lactobacillus reuteri parodė daug žadančius rezultatus su padidėjusiu vitamino D isisavinimu. Kai kurie klinikiniai tyrimai taip pat sako, kad Lactobacillus reuteri gali sumažinti pilvo skausmus, su antibijotikų vartojimu susijusį viduriavimą, taip pat kūdikių dieglius (colic) ir padėti kovoti su vidurių užkietėjimu. Keletas klinikinių tyrimų rodo, kad Lactobacillus reuteri taip pat gali padėti išvengti arba sumažinti egzemos simptomus.

 

Lactobacillus bulgaricus

Tyrimais yra įrodyta, kad Lactobacillus bulgaricus gali atlikti svarbų vaidmenį gydant: atopinį dermatitą (egzemą), alerginį rinitą (šienligę), parandantozę  ir kitas sveikatos problemas susijusias su dantų ir dantenų ligomis.

Lactobacillus bulgaricus taip pat gali padėti išvengti nekrozinio enterokolito kūdikiams.  Lactobacillus bulgaricus  taip pat pasižymi labai geru poveikiu subalansuojant cholesterolio ir cukraus kiekį kraujyje, taip pat pasižymi ir priešnavikinėmis savybėmis. Tinka naudoti pacientams, kuriems atliekama chemoterapija.
Lactobacillus bulgaricus kartu su Streptococcus thermophilus yra vienintelės bakterijos, oficialiai patvirtintos EFSA ir FDA kaip naudingos probiotinės bakterijos bei turinčios gydomųjų savybių.

 

Lactobacillus acidophilus

Lactobacillus acidophilus yra viena iš labiausiai paplitusių probiotikų rūšių. Ji gali padėti sumažinti „blogojo“ MTL cholesterolio kiekį. Lactobacillus acidophilus taip pat  gali būti naudinga siekiant išvengti makšties sutrikimų, tokių kaip vaginozė ir vulvovaginalinė kandidozė. Kai kurie tyrimai parodė, kad Lactobacillus acidophilus gali padėti sumažinti egzemos ir tam tikrų alergijų plitimą ir simptomus. Lactobacillus acidophilus turi didelę įtaką svorio metimui.

 

Bifidobacterium lactis

Bifidobacterium lactis turi keletą unikalių privalumų sveikatai. Bifidobacterium lactis mažina riebalų masę ir gliukozės netoleravimą. Įrodyta, kad ji turi didelį poveikį tiems, kurie serga metaboliniu sindromu. Daugelis mokslininkų taip pat įtaria, kad šios naudingos bakterijos gali pagerinti žarnyno veiklą ir pagerinti imunitetą.

 

Bifidobacterium longum

Bifidobacteria longum dažniausiai naudojama kovojant su viduriavimu, vidurių užkietėjimu ir dirgliosios žarnos sindromu (IBS). Jis taip pat naudojamas peršalimo ar gripo ir daugelio kitų ligų prevencijai. Tyrimai parodė, kad Bifidobacteria longum stipriai veikia imuninę sistemą, padeda sustiprinti organizmo apsaugą nuo kenksmingų patogenų.

 

Bifidobacterium bifidum

Bifidobacterium bifidum yra antra pagal dažniausiai randamą gerųjų bakterijų rūšis, žindomų kūdikių organizme. Paprastai jis naudojamas virškinimo problemoms gydyti. Bifidobacterium bifidum taip pat gali pagerinti cukraus kiekio  kontrolę kraujyje, sumažinti stresą ir padėti kovoti su įvairiomis infekcijomis.

 

Bifidobacterium breve

Bifidobacterium breve gali padėti nuo viduriavimo, vidurių užkietėjimo ir kitų žarnyno sutrikimų. Jį taip pat gali padėti skaidyti maistą, įsisavinti maistines medžiagas ir kovoti su „blogaisiais“ organizmais, kurie gali sukelti ligas. Be to, Bifidobacterium breve gali padėti gydyti peršalimą ir gripą.

 

Bifidobacterium infantis

Bifidobacterium infantis buvo naudojamas žarnyno problemoms (tokioms kaip viduriavimas, dirgliosios žarnos), egzema, makšties mielių infekcijos, laktozės netoleravimas ir šlapimo takų infekcijoms gydyti. Bifidobacterium infantis klęsti ir padeda auginti aplinką, kurioje gali augti kitos naudingos bakterijos. Tyrimai rodo, kad Bifidobacterium infantis papildai gali būti naudingi gydant 2 tipo diabetą.

 

Streptococcus thermophilus

Streptococcus thermophilus yra probiotinė padermė, naudojama sūrio ir jogurto gamyboje. Pasak mokslininkų, jį gali pagerinti odos sveikatą, palaikyti imunitetą, palengvinti virškinimo trakto simptomus ir kt. Kartu su Lactobacillus bulgaricus, Streptococcus thermophilus gerina laktozės pasisavinimą virškinimo trakte ir mažina laktozės netoleravimo simptomus.

 

Lactococcus lactis

Svarbiausias Lactococcus lactis panaudojimas yra imuninės sistemos stiprinimas. Lactococcus lactis ypač efektyviai pristato antigenus, skatinančius gleivinės imunitetą kvėpavimo takų patogenams. Tačiau Lactococcus lactis turi vieną labai svarbią savybę: tai yra niziną, į antibiotiką panašios medžiagos, kovojančios su įvairiomis gramteigiamosiomis bakterijomis, sudedamoji dalis. Tai apima per maistą plintančius patogenus, tokius kaip Listeria, Staphylococcus ir Clostridium.